Terasové prkno Evropský modřín, hladká/hladká, 27x138x4000 (bal. 0.55m2)

Kód: 66/8
557 Kč / ks 460,33 Kč bez DPH
Skladem - expediční sklad (581 ks)
Můžeme doručit do:
29.9.2023

Oblíbené dřevo pro terasu i balkon. Jde o jediný modřín, který roste v České republice. Přírodní materiál, který spojuje krásný vzhled a dlouhou životnost. Oproti sibiřskému modřínu má evropský modřín menší hustotu. Dále vykazuje vyšší množství suků.

 • Kvalita: AB
 • Profil: hladká/hladká
 • Rozměry: 27 x 138 x 4000

Detailní informace

Detailní popis produktu

Díky své přirozené odolnosti vůči hnilobě a trvanlivosti je evropský modřín ideální pro venkovní použití, jako jsou terasy a venkovní podlahy. Jeho dřevo má krásnou sytě hnědou barvu s výraznou strukturou, která dává terasám elegantní a přírodní vzhled.

Při použití evropského modřínu pro terasová prkna je důležité dbát na kvalitní povrchovou úpravu, která dřevu dodá na odolnosti a chrání ho před UV zářením, vlhkostí a nečistotami. Správně ošetřené terasy z evropského modřínu mohou vydržet dlouhá léta, přinášejí radost z používání a příjemný estetický dojem do okolí. 

Terasu natřete ideálně ještě před montáží a poté každý rok minimálně 1x terasovým olejem.

Příslušenství pro montáž terasy

Abyste zajistili maximální životnost, je zásadní zvolit správný montážní postup i příslušenství.

 1. Terasové podložky – používají se mezi hranoly a terasová prkna. Zamezují kontaktu dřeva se dřevem, vytvářejí mezeru a díky tomu může rychleji odtékat voda a dřevo osychat. To zajišťuje prodloužení životnosti terasy, která je méně náchylná k hnití.
 2. Terasové terče – vytvářejí místo pod terasou, aby mohla jednoduše odtékat voda a dřevo osychat. Díky terčům si můžete nastavit libovolnou výšku terasy a jednoduše vyřešit i podklad, který je ve spádu.
 3. Granulátové podložky – pokud nechcete použít rektifikační terče, použijte alespoň granulátové podložky, aby hranoly neležely přímo na betonových dlaždicích.
 4. Terasové vruty C1 – používejte pouze terasové nerezové vruty určené pro montáž terasy. Pokud použijete pozinkované vruty, pravděpodobně tím zásadně snížíte životnost terasy.
 5. Textilie pod terasu – dává se pod štěrk a zamezuje prorůstání plevelu. Pokud byste textilii pod štěrk nedali, začal by plevel dřív nebo později prorůstat do terasy a mohl by narušit konstrukci.
 6. Terasový olej – pokud dřevo není impregnované, je potřeba ho natřít ještě před montáží – jak prkna, tak i hranoly. Poté je potřeba terasu přetírat alespoň 1x ročně. Olej nejen obnovuje barvu dřeva, které má tendence šednout, ale také odpozuje vodu a tím prodlužuje životnost.
 7. Užitečné nářadí - pomůže vám udělat důslednou montáž a zjednoduší a zrychlí práci.

Montáž dřevěné terasy

Jak probíhá montáž terasy jsme vám názorně zpracovali ve videu: 

 V dalších videích se můžete detailněji podívat, jak se pokládají terče, jak fungují terasové podložky a kam se dávají granulátové podložky:

Zde pro vás máme několik rychlých tipů, na které byste neměli při stavbě terasy zapomenout:

Každé dřevo má své přirozené vlastnosti

 • Dřevo, přírodní materiál, má své přirozené chování a vlastnosti, které nelze považovat za vady, např. malé trhlinky, prasklé suky, výron smůly apod.
 • Případné neduhy nemají vliv na funkčnost a pevnost prken.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prkna z modřínu
Hmotnost: 855 kg
Info k množství: 1 balení, (0.55 m2)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: