Terasová prkna Severská Borovice AB, jemná drážka 28x146x4200 (bal. 2.45m2)

Kód: 1003
1 336 Kč / balení 1 104,13 Kč bez DPH 545,31 Kč / 1 m2
Skladem - expediční sklad (83 balení)
Můžeme doručit do:
28.6.2024

Kvalitní borovicová prkna na terasu z Estonska. Ideální na stavbu teras, pergol nebo okolo bazénů. Jedná se o kvalitní a odolné dřevo s vysokou hustotou a dlouhou životností. Má vysoká obsah pryskyřice - díky tomu skvěle odolává vodě a povětrnostním vlivům.

 • uvedená cena je za 1 balení
 • 1 balení = 2,45 m2 (4 prkna)
 • Cena za 1 m2: 545 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Severská borovice pochází z Estonska a díky vysokému podílu pryskyřice je odolná vůči vodě. Přítomnost pryskyřice činí dřevo také pružným a pevným. Nabízíme borovici také tlakově impregnovanou - impregnace zvyšuje odolnost a životnost terasy. Jedná se o kvalitní odolnou dřevinu s vysokou hustotou.

Příslušenství pro montáž terasy

Abyste zajistili maximální životnost, je zásadní zvolit správný montážní postup i příslušenství.

 1. Terasové podložky – používají se mezi hranoly a terasová prkna. Zamezují kontaktu dřeva se dřevem, vytvářejí mezeru a díky tomu může rychleji odtékat voda a dřevo osychat. To zajišťuje prodloužení životnosti terasy, která je méně náchylná k hnití.
 2. Terasové terče – vytvářejí místo pod terasou, aby mohla jednoduše odtékat voda a dřevo osychat. Díky terčům si můžete nastavit libovolnou výšku terasy a jednoduše vyřešit i podklad, který je ve spádu.
 3. Granulátové podložky – pokud nechcete použít rektifikační terče, použijte alespoň granulátové podložky, aby hranoly neležely přímo na betonových dlaždicích.
 4. Terasové vruty C1 – používejte pouze terasové nerezové vruty určené pro montáž terasy. Pokud použijete pozinkované vruty, pravděpodobně tím zásadně snížíte životnost terasy.
 5. Textilie pod terasu – dává se pod štěrk a zamezuje prorůstání plevelu. Pokud byste textilii pod štěrk nedali, začal by plevel dřív nebo později prorůstat do terasy a mohl by narušit konstrukci.
 6. Terasový olej – pokud dřevo není impregnované, je potřeba ho natřít ještě před montáží – jak prkna, tak i hranoly. Poté je potřeba terasu přetírat alespoň 1x ročně. Olej nejen obnovuje barvu dřeva, které má tendence šednout, ale také odpozuje vodu a tím prodlužuje životnost.
 7. Užitečné nářadí - pomůže vám udělat důslednou montáž a zjednoduší a zrychlí práci.

Montáž dřevěné terasy

Jak probíhá montáž terasy jsme vám názorně zpracovali ve videu: 

 V dalších videích se můžete detailněji podívat, jak se pokládají terče, jak fungují terasové podložky a kam se dávají granulátové podložky:

Zde pro vás máme několik rychlých tipů, na které byste neměli při stavbě terasy zapomenout:

Každé dřevo má své přirozené vlastnosti

 • Dřevo, přírodní materiál, má své přirozené chování a vlastnosti, které nelze považovat za vady, např. malé trhlinky, prasklé suky, výron smůly apod.
 • Případné neduhy nemají vliv na funkčnost a pevnost prken.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prkna z borovice
Hmotnost: 570 kg
Video: https://youtu.be/gMDZnHz4s1U
Info k množství: 1 balení obsahuje 4 prkna, což vystačí na (2.45 m2)
Doplňkový produkt 1: /terce-pod-dlazbu/rektifikacni-terc-pod-dlazbu-27-40-mm/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: