Granulátové podložky

Granulátové podložky byste při montáži terasy rozhodně neměli vynechat. Nejen že vám můžou dorovnat nerovný povrch, ale hlavně vám prodlouží životnost terasy.

K čemu granulátové podložky slouží?

Granulátové podložky se vkládají mezi podloží a hranoly - tím vytváří malý prostor, který slouží pro odtok vody a dřevo tak nehnije. V případě nedokonalé rovnosti pokládky můžeme několik podložek dát na sebe a tím pokládku dorovnat. Často tak můžeme ušetřit spoustu peněz, pokud použijeme granulátové podložky místo nízkých rektifikačních terčů.

Jak dlouho podložky vydrží?

Z našich zkušeností vyplývá, že lze podložky používat i opakově. Můžete tak počítat s tím, že vám vydrží desítky let.

Kolik granulátových podložek potřebuji?

Podložky pokládáme pod hranoly ve vzdálenosti 50 cm od sebe, případně v závislosti na podkladu.

Jak zajistit u terasy pocit měkčího došlapu?

Granulátové podložky jsou vyrobeny z granulátu, což je recyklovaný měkký plast. Využívá se například také na dětských hřištích, aby se snížilo riziko úrazu dětí. Proto je tento materiál ideální i pro terasu. Vkládá se pod hranol a terasa díky nim navozuje pocit měkčího došlapu.

Proč se používají podložky v místě napojení dřevěných prken?

Tam, kde se napojují prkna, dáváme dva hranoly vedle sebe. Vzniká tedy riziko hnití, protože dva kusy dřeva by se neměla dotýkat. Vložením granulátové podložky mezi hranoly vzniká prostor a zamezíme tím zadržování vlhkosti, která dřevu škodí.

Další nejčastější dotazy