Terasová prkna Borovice AB - impregnovaná, jemná drážka 28x146x4200 (bal. 2.45m2)

Kód: 66/7
1 452 Kč / balení 1 200 Kč bez DPH 592,65 Kč / 1 m2
Skladem - expediční sklad (50 balení)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Kvalitní borovicová prkna na terasu z Estonska. Tlakově impregnováno. Ideální na stavbu teras, pergol nebo okolo bazénů. Jedná se o kvalitní a odolné dřevo s vysokou hustotou a dlouhou životností. Má vysoký obsah pryskyřice - díky tomu skvěle odolává vodě a povětrnostním vlivům.

 • uvedená cena je za 1 balení
 • 1 balení = 2,45 m2 (4 prkna)
 • Cena za 1 m2: 593 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Severská borovice pochází z Estonska a díky vysokému podílu pryskyřice je odolná vůči vodě. Přítomnost pryskyřice činí dřevo také pružným a pevným. Díky tlakové impregnaci se zvyšuje odolnost a životnost terasy. Jedná se o kvalitní odolnou dřevinu s vysokou hustotou.

Impregnace

Nabízíme borovici impregnovanou i ne-impregnovanou – tu je potřeba při montáži natřít terasovým olejem libovolné barvy. Tlakově impregnovaná borovice zajišťuje efektivnější a dlouhodobější účinek na rozdíl od běžného natření.

Tlaková impregnace se zažere do hloubky dřeva 3-5 mm. Chrání dřevo před hmyzem, houbami a plísní. Používá se výhradně ekologická impregnace, aby byla terasa maximálně šetrná k okolní přírodě.

Příslušenství pro montáž terasy

Abyste zajistili maximální životnost, je zásadní zvolit správný montážní postup i příslušenství.

 1. Terasové podložky – používají se mezi hranoly a terasová prkna. Zamezují kontaktu dřeva se dřevem, vytvářejí mezeru a díky tomu může rychleji odtékat voda a dřevo osychat. To zajišťuje prodloužení životnosti terasy, která je méně náchylná k hnití.
 2. Terasové terče – vytvářejí místo pod terasou, aby mohla jednoduše odtékat voda a dřevo osychat. Díky terčům si můžete nastavit libovolnou výšku terasy a jednoduše vyřešit i podklad, který je ve spádu.
 3. Granulátové podložky – pokud nechcete použít rektifikační terče, použijte alespoň granulátové podložky, aby hranoly neležely přímo na betonových dlaždicích.
 4. Terasové vruty C1 – používejte pouze terasové nerezové vruty určené pro montáž terasy. Pokud použijete pozinkované vruty, pravděpodobně tím zásadně snížíte životnost terasy.
 5. Textilie pod terasu – dává se pod štěrk a zamezuje prorůstání plevelu. Pokud byste textilii pod štěrk nedali, začal by plevel dřív nebo později prorůstat do terasy a mohl by narušit konstrukci.
 6. Terasový olej – pokud dřevo není impregnované, je potřeba ho natřít ještě před montáží – jak prkna, tak i hranoly. Poté je potřeba terasu přetírat alespoň 1x ročně. Olej nejen obnovuje barvu dřeva, které má tendence šednout, ale také odpozuje vodu a tím prodlužuje životnost.
 7. Užitečné nářadí - pomůže vám udělat důslednou montáž a zjednoduší a zrychlí práci.

Montáž dřevěné terasy

Jak probíhá montáž terasy jsme vám názorně zpracovali ve videu: 

 V dalších videích se můžete detailněji podívat, jak se pokládají terče, jak fungují terasové podložky a kam se dávají granulátové podložky:

Zde pro vás máme několik rychlých tipů, na které byste neměli při stavbě terasy zapomenout:

Každé dřevo má své přirozené vlastnosti

 • Dřevo, přírodní materiál, má své přirozené chování a vlastnosti, které nelze považovat za vady, např. malé trhlinky, prasklé suky, výron smůly apod.
 • Případné neduhy nemají vliv na funkčnost a pevnost prken.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěná prkna na terasu
Hmotnost: 570 kg
Info k množství: 1 balení obsahuje 4 prkna, což vystačí na (2.45 m2)
Video: https://www.youtube.com/watch?v=jOCicrDsx8A
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MK Avatar autora | 10.5.2024
Prkna jsou v dobré kvalitě (ze 44 prken pouze na 3 vypadený suk, jinak vše OK), proti obrázku produktu jsou prkna o dost tmavší.
5
J Avatar autora | 2.6.2023
Skvělé