Terasová prkna Borovice AB - impregnovaná, hladká 28x120x3000 (bal. 0.36m2)

Kód: 66/31
215 Kč / ks 177,69 Kč bez DPH 87,76 Kč / 1 m2
Skladem (74 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Kvalitní borovicová prkna na terasu z Estonska. Tlakově impregnováno. Ideální na stavbu teras, pergol nebo okolo bazénů. Jedná se o kvalitní a odolné dřevo s vysokou hustotou a dlouhou životností. Má vysoký obsah pryskyřice - díky tomu skvěle odolává vodě a povětrnostním vlivům.

  • uvedená cena je za 1 prkno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Severská borovice pochází z Estonska a díky vysokému podílu pryskyřice je odolná vůči vodě. Přítomnost pryskyřice činí dřevo také pružným a pevným. Díky tlakové impregnaci se zvyšuje odolnost a životnost terasy. Jedná se o kvalitní odolnou dřevinu s vysokou hustotou.

Impregnace

Nabízíme borovici impregnovanou i ne-impregnovanou – tu je potřeba při montáži natřít terasovým olejem libovolné barvy. Tlakově impregnovaná borovice zajišťuje efektivnější a dlouhodobější účinek na rozdíl od běžného natření.

Tlaková impregnace se zažere do hloubky dřeva 3-5 mm. Chrání dřevo před hmyzem, houbami a plísní. Používá se výhradně ekologická impregnace, aby byla terasa maximálně šetrná k okolní přírodě.

Příslušenství pro montáž terasy

Abyste zajistili maximální životnost, je zásadní zvolit správný montážní postup i příslušenství.

  1. Terasové podložky – používají se mezi hranoly a terasová prkna. Zamezují kontaktu dřeva se dřevem, vytvářejí mezeru a díky tomu může rychleji odtékat voda a dřevo osychat. To zajišťuje prodloužení životnosti terasy, která je méně náchylná k hnití.
  2. Terasové terče – vytvářejí místo pod terasou, aby mohla jednoduše odtékat voda a dřevo osychat. Díky terčům si můžete nastavit libovolnou výšku terasy a jednoduše vyřešit i podklad, který je ve spádu.
  3. Granulátové podložky – pokud nechcete použít rektifikační terče, použijte alespoň granulátové podložky, aby hranoly neležely přímo na betonových dlaždicích.
  4. Terasové vruty A4 – používejte pouze terasové nerezové vruty určené pro montáž terasy. Pokud použijete pozinkované vruty, pravděpodobně tím zásadně snížíte životnost terasy.
  5. Textilie pod terasu – dává se pod štěrk a zamezuje prorůstání plevelu. Pokud byste textilii pod štěrk nedali, začal by plevel dřív nebo později prorůstat do terasy a mohl by narušit konstrukci.
  6. Terasový olej – pokud dřevo není impregnované, je potřeba ho natřít ještě před montáží – jak prkna, tak i hranoly. Poté je potřeba terasu přetírat alespoň 1x ročně. Olej nejen obnovuje barvu dřeva, které má tendence šednout, ale také odpozuje vodu a tím prodlužuje životnost.
  7. Užitečné nářadí - pomůže vám udělat důslednou montáž a zjednoduší a zrychlí práci.

Montáž dřevěné terasy

Jak probíhá montáž terasy jsme vám názorně zpracovali ve videu: 

 V dalších videích se můžete detailněji podívat, jak se pokládají terče, jak fungují terasové podložky a kam se dávají granulátové podložky:

Zde pro vás máme několik rychlých tipů, na které byste neměli při stavbě terasy zapomenout:

Každé dřevo má své přirozené vlastnosti

  • Dřevo, přírodní materiál, má své přirozené chování a vlastnosti, které nelze považovat za vady, např. malé trhlinky, prasklé suky, výron smůly apod.
  • Případné neduhy nemají vliv na funkčnost a pevnost prken.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prkna z borovice
Hmotnost: 570 kg
Info k množství: 1 balení obsahuje 1 prkna, což vystačí na (0.36 m2)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: