Terasové prkno sibiřský modřín BC, hladké, 28x140x4000 (bal. 0.56m2)

Kód: TERSIM2714330H3
Novinka Tip
558 Kč / ks 461,16 Kč bez DPH 435,94 Kč / 1 m2
Skladem: (499 ks)
Můžeme doručit do:
28.6.2024

Prkna, která spadají do snížené (BC) kvality, ale vypadají opravdu skvěle! V popisku se můžete podívat na aktuální balík, z kterého prkna odesíláme. U BC kvality je více suků a můžou se objevit vady, ale u našich prken můžete vidět, že je toho tam minimum. Pokud se budete chtít podívat osobně, můžete každý pracovní den přijet k nám do prodejny/skladu v Poličanech u Kutné Hory.

Terasa ze sibiřského modřínu je oblíbená díky hustotě a tvrdosti dřeva. Na první pohled zde uvidíte méně suků než u evropského modřínu a dřevo je hladší, což oceníte při chůzi po dřevě naboso. Dřevo samozřejmě neakumuluje teplo, a tak se v létě nemusíte bát rozpálené terasy.

 • Materiál: sibiřský modřín (dovezený se Sibiře)
 • Kvalita: B/C 
 • Rozměr: 28 x 140 x 4 000 (délka 4 metry)
 • Váha 1 m2: 16,2 kg

MÁTE ZÁJEM O NEJNOVĚJŠÍ FOTKY/VIDEO? Napište nám na info@gardina.cz nebo zavolejte na 314 314 350, rádi vám pomůžeme.

MÁTE ZÁJEM O CELKOVÝ VÝPOČET A MONTÁŽ? Napište nám na info@gardina.cz nebo zavolejte na 314 314 350, rádi vám pomůžeme.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prkna jsou oficiálně zařazena do snížené (BC) kvality, ale vypadají opravdu skvěle. Můžete se sami přesvědčit na videu, kde je balík, z kterého prkna odesíláme:

Sibiřský modřín je odolnější a má větší hustotu než modřín evropský, prkna i hranoly jsou na váhu těžší. Je velice kvalitní, protože toto dřevo vyrůstá na Sibiři, kde jsou náročné klimatické podmínky pro růst, strom roste pomalu, a proto je jeho dřevo tvrdé.

Na pohled je vidět méně suků a opracování dřeva je jemnější a hladší, což oceníte při chůzi bosou nohou. 

Příslušenství pro montáž terasy

Abyste zajistili maximální životnost, je zásadní zvolit správný montážní postup i příslušenství.

 1. Terasové podložky – používají se mezi hranoly a terasová prkna. Zamezují kontaktu dřeva se dřevem, vytvářejí mezeru a díky tomu může rychleji odtékat voda a dřevo osychat. To zajišťuje prodloužení životnosti terasy, která je méně náchylná k hnití.
 2. Terasové terče – vytvářejí místo pod terasou, aby mohla jednoduše odtékat voda a dřevo osychat. Díky terčům si můžete nastavit libovolnou výšku terasy a jednoduše vyřešit i podklad, který je ve spádu.
 3. Granulátové podložky – pokud nechcete použít rektifikační terče, použijte alespoň granulátové podložky, aby hranoly neležely přímo na betonových dlaždicích.
 4. Terasové vruty C1 – používejte pouze terasové nerezové vruty určené pro montáž terasy. Pokud použijete pozinkované vruty, pravděpodobně tím zásadně snížíte životnost terasy.
 5. Textilie pod terasu – dává se pod štěrk a zamezuje prorůstání plevelu. Pokud byste textilii pod štěrk nedali, začal by plevel dřív nebo později prorůstat do terasy a mohl by narušit konstrukci.
 6. Terasový olej – pokud dřevo není impregnované, je potřeba ho natřít ještě před montáží – jak prkna, tak i hranoly. Poté je potřeba terasu přetírat alespoň 1x ročně. Olej nejen obnovuje barvu dřeva, které má tendence šednout, ale také odpozuje vodu a tím prodlužuje životnost.
 7. Užitečné nářadí - pomůže vám udělat důslednou montáž a zjednoduší a zrychlí práci.

Montáž dřevěné terasy

Jak probíhá montáž terasy jsme vám názorně zpracovali ve videu: 

 V dalších videích se můžete detailněji podívat, jak se pokládají terče, jak fungují terasové podložky a kam se dávají granulátové podložky:

Zde pro vás máme několik rychlých tipů, na které byste neměli při stavbě terasy zapomenout:

Každé dřevo má své přirozené vlastnosti

 • Dřevo, přírodní materiál, má své přirozené chování a vlastnosti, které nelze považovat za vady, např. malé trhlinky, prasklé suky, výron smůly apod.
 • Případné neduhy nemají vliv na funkčnost a pevnost prken.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prkna z modřínu
Hmotnost: 639 kg
balení: po 1ks
délka palubky/prkna: 4000
krycí plocha 1 ks: 0,568m2
kvalita: AB
profil teras. prkna: hladký
váha 1 m²: 16,20kg
síla: 28mm
šířka: 140mm
materiál: sibiřský modřín
váha: 16.2kg
Distribuce: CZ
Info k množství: 1 balení obsahuje 1 prkno, což vystačí na (0.56 m2)
Video: https://www.youtube.com/watch?v=uMJ3ACOQZtk

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: