Terče pod terasu

Rektifikační terče se používají jak pro dřevěnou terasu, tak i pod dlažbu. Pozor, v obou případech můžete použít stejný terč, ale s rozdílnou hlavou. K čemu se terče přesně používají a jak je používat? Přečtěte si nejčastější dotazy.

K čemu se terče používají?

Terče se používají k odstranění rozdílu sklonu v terasách (vnitřních i venkovních) a dosažení požadované konečné úrovně. Pokud rozdíl v terénu není velký, budou vám stačit granulátové podložky.

Jak má vypadat podklad pod terče?

Ideální je vykopat hlínu do hloubky cca 20 cm, položit netkanou textilii proti prorůstání trávy, zasypat štěrkem a srovnat a zhutnit vibrační deskou. Pod terče doporučujeme položit na štěrk ještě betonové dlaždice, které roznesou váhu z míst, kde se bude nejvíce chodit.

Potřebuji terče se samonivelační hlavou?

Pokud stavíte dřevěnou terasu, samonivelační hlava potřeba není. Z vlastní zkušenosti víme, že vzhledem k délce hranolu drobné nepřesnosti nevadí, navíc lze hranol připevnit vrutem přímo do terče, a tak většinou není ani nutné mít na terči úchyt na hranol.

Kolik terčů potřebuji?

Při pokládce terčů pod dřevěnou terasu záleží hlavně na rozměru hranolu. Doporučujeme použít obdélníkový průřez a hranoly pokládat na výšku, mají pak větší nosnost a terče můžete dávat cca 80 cm od sebe. Příklad: pokud bude mít hranol například 70 x 40mm a délku 1600 mm, doporučujeme použít 3 terče.

Můžu terče použít pod dlažbu?

Určitě ano, ale v tom případě je potřeba zvolit rektifikační terče se samonivelační hlavou. V místě, kde se setkávají všechny čtyři rohy, najde terč díky hlavě ideální sklon a vyhnete se tomu, že některý roh bude vyčnívat.

Další nejčastější dotazy